27 stycznia 2022

Rekin zabił badacza mórz

23-letni Jarrod Stehbens, oceanolog z Australii, został w ubiegłą środę zaatakowany przez rekina niedaleko Adelajdy. Naukowca do tej pory nie odnaleziono, przypuszcza się, że już nie żyje. Ojciec ofiary – David Stehbens – powiedział, że pomimo prywatnej tragedii nie chce, aby zabijano te niebezpieczne ryby, gdyż zabijanie leży w ich naturze.

Jarrod Stehbens nurkował wraz z kolegą nieopodal Adelajdy w ubiegłą środę. Gdy w akwalungu zeszli pod wodę, nagle zaatakował ich rekin. Nurkom towarzyszył niewielki batyskaf z dwiema osobami na pokładzie. Gdy ryba zaatakowała mężczyzn, załoga łodzi próbowała odstraszyć zwierzę.

Rekin odpłynął, ale uratowano tylko kolegę 23-latka. Stehbens zaginął, nie powiodły się akcje poszukiwawcze. W wodzie znaleziono tylko jedną z dwóch butli z tlenem. Przypuszcza się, że ranny oceanolog utonął zaraz po ataku rekina. Ojciec ofiary – David Stehbens – powiedział, że pomimo prywatnej tragedii nie chce, aby zabijano te niebezpieczne ryby, gdyż zabijanie leży w ich naturze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.