27 stycznia 2022

Zadbaj o dobry sen w podróży biznesowej

Wiele osób, które często podróżują służbowo, boryka się z kłopotami z zaśnięciem. Jak temu zaradzić?

Z badań wynika, że pierwszego wieczora w hotelowym pokoju ludzie zasypiają znacznie wolniej niż we własnym łóżku. To tak zwany „efekt pierwszej nocy”, który polega na tym, że choć jedna półkula mózgu śpi, to druga pozostaje aktywna. Wynika to przede wszystkim z wrażliwości na nieznane dźwięki, które mózg odbiera jako potencjalne zagrożenie. Co ciekawe, podobnie działają mózgi ssaków wodnych, w szczególności delfinów.

Też nie możesz zasnąć w nowym miejscu? Sprawdź, jak sobie z tym poradzić. Pomocne może być spakowanie do walizki stoperów do uszu, własnej poduszki, a także suplementu diety z melatoniną, np. Miralo Sen.

Wybór odpowiedniej lokalizacji

            Wybierając pokój w hotelu, zdecyduj się na ten położony jak najdalej od holu, schodów, przejść, baru, wind czy strefy dziecięcej. Ważne, aby nie było to pomieszczenie łączone ani przechodnie, co zdarza się szczególnie w mniejszych hotelach.

Możesz także poprosić o pomoc obsługę hotelową, która z pewnością znajdzie dla Ciebie pokój zlokalizowany w najspokojniejszej części hotelu. Jeśli masz taką możliwość, domagaj się pokoju jednoosobowego lub zabierz ze sobą niezbędną wyprawkę, dzięki której przetrwasz noc z głośnym współlokatorem.

„Wyprawka” na dobry sen

            Mowa o wszystkich przedmiotach, dzięki którym będziesz mógł spokojnie zasnąć. Są to przede wszystkim stopery do uszu oraz opaska na oczy, które odizolują Cię od bodźców zewnętrznych. Przydatne może okazać się także zabranie swojej poduszki – znajomy zapach i odpowiedni kształt przekonają twój mózg, że wcale nie znajdujesz się daleko od domu, lecz we własnym łóżku.

Przed podróżą pobierz na telefon składankę z muzyką relaksacyjną lub odgłosami natury, np. deszczu czy szumiących drzew. Dźwięki te wyciszają uczucie zagrożenia, przez które pewne obszary mózgu są w stanie ciągłego czuwania. Sprzyjają także uspokajaniu negatywnych emocji oraz wejściu w stan relaksu i odprężenia.

Suplementy diety wspomagające nadejście snu

                Podczas podróży biznesowej warto mieć przy sobie suplement diety z zawartością melatoniny, np. Miralo Sen na noc. Jego korzystne działanie wynika z połączenia dwóch współgrających ze sobą składników. To ashwagandha i melatonina. Melatonina pomaga skrócić czas zasypiania.[1] Z kolei wyciąg z ashwagandhy, czyli witanii ospałej, wspomaga nadejście snu, utrzymanie równowagi umysłu i podnosi odporność na stres. I wystarczy zastosowanie tylko jednej tabletki Miralo Sen na noc. Suplement diety Miralo Sen polecany jest szczególnie osobom, u których stres i napięcie powodują trudności z zasypianiem.

Przypis:

[1] Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać.

/ Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.