27 stycznia 2022

Jaki dywan wybrać do małego pokoju dziecięcego?

Przytulność, oryginalne dekoracje dopasowane do zainteresowań najmłodszych oraz funkcjonalność to cechy, jakie powinny wyróżniać pokój dziecięcy – niezależnie od jego rozmiarów. Jak zapewne doskonale wiecie, w ogólnej aranżacji wnętrza liczą się detale, które muszą tworzyć spójny styl. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju jest dywan, który jest nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim miejscem do zabawy. Jaki dywan wybrać, aby trafić w gust malucha?

Kolorowy, miękki i odporny

Kreatywność dzieci nie ma granic, o czym przekonał się chyba każdy rodzic. Ozdabianie ścian przypadkowymi rysunkami, plastelina wklejona w zasłony czy dywan zachlapany sokiem to codzienność. Chcąc więc zadbać o estetykę oraz funkcjonalność dziecięcego pokoju, postawcie na dywan, który będzie łatwy w utrzymaniu w czystości. Omijajcie więc wełniane dywany z długim włosiem – znacznie lepiej sprawdzą się miękkie tkaniny, które można wyprać w domowych warunkach.

W sklepach oferujących artykuły wyposażenia wnętrz znajdziecie wiele rozwiązań dedykowanych najmłodszym. Wygląd dywanu trzeba dopasować do zainteresowań dziecka – idealnym modelem dla chłopca będzie wzór toru wyścigowego, a dla dziewczynki – schemat bajkowego miasta. Istotne są także kolory, aby nie tylko odpowiadały dziecięcym oczekiwaniom, ale także łączyły się z pozostałymi elementami wyposażenia pokoju. Jeśli przeszkodą w zakupie odpowiedniego dywanu są przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka gotówkowa.

Rozmiar

Wybierając dywan do małego pokoju, weźcie pod uwagę jego rozmiar. Aby łatwo odkurzyć czy wyprać materiał, warto kupić dywan, który nie będzie znajdował się pod meblami oraz innymi elementami wyposażenia wnętrza. Zbyt duży będzie gromadził w sobie kurz, będący przyczyną alergii czy nieprzyjemnego zapachu. Dywan nie może być także zbyt mały, pamiętajmy bowiem, że pełni on również funkcję amortyzującą upadek, co ma ogromne znaczenie, gdy maluch dopiero stawia swoje pierwsze kroki.

Jeśli nie możecie znaleźć idealnego rozmiaru dywanu, alternatywą jest zakup wykładziny, którą można dociąć do optymalnej wielkości, w czym pomocna będzie pożyczka gotówkowa. Oferta wykładzin jest bardzo bogata – od klasycznych, stonowanych wzorów, przez wyraziste materiały aż do typowo dziecięcych modeli. Co więcej, wykładzinę można bez trudu wyprać w warunkach domowych, korzystając choćby z odkurzaczy ekstrakcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.