27 stycznia 2022

Wybierz buty dla swojej pociechy

Wybór odpowiedniego obuwia jest szczególnie ważny zwłaszcza wtedy, kiedy stopa kształtuje się i rośnie. Buty dla dzieci powinny być wygodne, posiadać odpowiedni rozmiar i nie krępować ruchów. Dobranie właściwego obuwia dla małych stópek to nie lada wyzwanie.

1. Pierwsze buciki dla małego dziecka

2. Buty na niepogodę

3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów?

Pierwsze buciki dla małego dziecka

Pierwsze zakupy bucików dla noworodka wiążą się zazwyczaj ze sporą ekscytacją. Dla małego dziecka wybierz wygodne buty wyposażone w rzepy, które dostępne są zazwyczaj w przystępnych cenach. Warto zdecydować się na zakup takich z miękką podeszwą, która sprawia, że będą idealne do zabawy i w niczym nie będą krępowały ruchów.

Buty roczki to śliczne, małe i stylowe obuwie stworzone dla dzieci w wieku od 18 do 25 miesięcy. Wśród nich znajdziemy piękne i eleganckie buciki dla dziewczynek oraz dla chłopców. W ofercie dostępne są zarówno stylowe półbuty, jak i ciepłe trapery, gwarantujące komfort nawet podczas minusowych temperatur.

Buty na niepogodę

Dla najmłodszych dzieci idealne do zabaw na zewnątrz, również podczas niepogody okażą się kalosze. Świetnie chronią one małą stópkę przed przemoczeniem i dziecko może czerpać frajdę z chodzenia po kałużach. Kalosze dla dzieci do najlepszy wybór na jesienną i wiosenną pluchę.

Jak wiemy małe dzieci uwielbiają zabawy w deszczu i stąpanie po błocie. Odpowiednio dobrane kalosze sprawią, że rodzice będą mogli odetchnąć z ulgą  i pozwolić dziecku na beztroską zabawę w dżdżyste dni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów?

Buty dla dzieci powinny być solidnie wykonane oraz trwałe. Ważne jest także, aby odpowiednio trzymały się na małej stópce i nie krępowały jej podczas niezliczonych zabaw. Stopa powinna swobodnie oddychać, dlatego najlepiej wybierać materiały przepuszczające powietrze. Warto zwrócić uwagę również na czubek buta, który w szczególności dla maluchów powinien być szeroki, aby umożliwić swobodne poruszanie palcami. Dla młodszych dzieci lepiej wybrać buty wyposażane w rzepy, a dla nieco starszych obuwie ze sznurowadłami. Liczy się również sztywny zapiętek, który pomaga utrzymać dziecku prawidłową pozycję ciała.

Buty to jedna z najważniejszych elementów garderoby dziecka. Wygodne i odpowiednio dobrane obuwie do najlepsza inwestycja w zdrową postawę pociechy. W niewłaściwych, zwłaszcza za ciasnych butach delikatna stópka dziecka może ulec zniekształceniu, a nawet spowodować wady postawy. Dobierz odpowiednie buty dla swojego malucha i pozwól mu się prawidłowo rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.