27 stycznia 2022

Zabawki dla dzieci – co wybrać?

Wybór odpowiednich zabawek dla naszych pociech nigdy nie jest prostym zadaniem. Wielu rodziców chce aby ich dziecko nie tylko świetnie się bawiło, ale także uczyło i rozwijało od najmłodszych lat. Obecnie producenci zabawek dla dzieci zasypują rodziców setkami możliwości zabawek dla dzieci w każdym wieku, nic więc dziwnego, że rodzice czują się przytłoczeni. Aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, warto postawić na sprawdzone kategorie zabawek dla dzieci w różnym wieku.

Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne to sprawdzony pomysł dla niemowląt i najmłodszych dzieci. Wzrok noworodka jest jeszcze słabo rozwinięty, więc poznaje on głównie świat poprzez dotyk, dlatego różnego rodzaju maty edukacyjne, grzechotki, gryzaki i przytulanki wpłyną pozytywnie na rozwój malucha. Dziecko, które już w tak wczesnym wieku będzie miało szanse rozwinąć swoje zdolności motoryczne i poznawcze, będzie szybciej zdobywało nowe umiejętności w przyszłości, dlatego warto już od początku zadbać o prawidłowy rozwój niemowlęcia.

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne to najlepsze zabawki dla dzieci w przedszkolu, podobnie jak zabawki interaktywne. Przedszkolaki zaczynają już rozumieć otaczający je świat, uczą się pierwszych liczb, kształtów i kolorów. Najlepsze zabawki dla przedszkolaków to puzzle, klocki oraz zabawki interaktywne typu mówiące pluszaki, na przykład firmy Fisher Price. Należy jednak pamiętać, że poza nauką dzieci potrzebują też zabawek, które nie mają na celu edukacji, a jedynie zabawę, aby nie przeciążyć ich wciąż rozwijających się umysłów.

Zabawki zdalnie sterowane

W pewnym okresie rozwoju niemal każde dziecko przechodzi fazę na zabawki zdalnie sterowane – dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Pojazdy zdalne rozwijają przede wszystkim zdolności motoryczne dziecka, ale także wyobraźnię. Dla dzieci zabawki zdalne to przede wszystkim zabawa, w którą mogą bawić się zarówno same, jak i w towarzystwie rówieśników czy z rodzicami. Ciężarówka zdalnie sterowana lub koparka zdalnie sterowana to świetny prezent na dzień dziecka dla Twojej pociechy.

Zabawki dla dzieci creative

Zabawki creative to zabawki zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, są jednak przeznaczone dla trochę starszych dzieci. W tej kategorii znajdują się między innymi kolorowanki, plasteliny oraz klocki typu lego, pozwalające na zbudowanie nieskończonej ilości różnych budowli. Często jest świetna zabawa dla całej rodziny. Bawiąc się klockami dziecko rozwija nie tylko wyobraźnię, ale także motorykę i zdolności sensoryczne.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.