27 stycznia 2022

Gotowy wzór umowy od prawnika – czy warto go kupić?

W internecie można znaleźć setki wzorów umów, które są gotowe do pobrania na komputer i wypisania. Wzory te można także kupować na stronach kancelarii prawnych. Czy warto zdecydować się na taki wydatek?

Jakie wzory umów oferują kancelarie prawne?

Prawnik może przygotować umowę zgodnie z życzeniem klienta. Wybrane kancelarie prawne oferują również różne rodzaje gotowych umów do pobrania bezpośrednio z ich stron internetowych za niższą opłatą.

W ofertach kancelarii można znaleźć szeroką gamę umów stosowanych w życiu prywatnym oraz w biznesie. Zaliczają się do nich między innymi:- Umowy w życiu prywatnym – wzór umowy najmu nieruchomości, wzór umowy najmu rzeczy, wzór umowy pożyczki, wzór umowy darowizny czy wzór umowy kupna / sprzedaży samochodu.- Umowy w biznesie – wzór umowy o dzieło, zlecenia, o pracę, wzór umowy B2B, umowa z podwykonawcą, umowy spółek, wzór umowy agencyjnej.

Dlaczego warto stosować wzory umów od prawnika?

Chociaż gotowe wzory umów można pobrać z internetu za darmo, to jednak warto pomyśleć o zakupieniu ich w kancelarii prawnej. Dlaczego?

Przede wszystkim można mieć pewność, że umowa będzie prawidłowa oraz aktualna, ponieważ została napisana przez prawnika. Radca prawny lub adwokat mogą także przygotować umowę dopasowaną do potrzeb klienta, na przykład zawierającą wskazane przez niego zapisy dodatkowe.

Ponadto klienci kancelarii mogą uzyskać porady prawne przez telefon lub przez internet, dzięki którym otrzymują odpowiedzi na pytania związane z zawieraną umową.

Wzory umów u prawnika – ile kosztują?

Cena wzoru umowy zależna jest od jej rodzaju. Zazwyczaj trzeba zapłacić za nią od około 100 do 200 złotychWzór umowy po zakupie może być pobrany od razu na komputer i wykorzystany wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.