2 maja 2024

Oklejanie folią PPF w praktyce

Istnieje wiele sposobów na to, by uatrakcyjnić wygląd swojego samochodu oraz zabezpieczyć go przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jednym z takich działań jest oklejanie folią PPF – stosunkowo nowa, a jednocześnie efektywna i często wybierana metoda. Co więcej, zakres działań możesz dopasować do potrzeb konkretnej sytuacji. Wyjaśniamy, jak w praktyce wygląda oklejanie folią ochronną i jakie masz możliwości.

  1. Czym jest folia ochronna PPF?
  2. Sposoby aplikacji folii ochronnej
  3. Oklejanie folią ochronną – ile to kosztuje i od czego zależy cena?

Teoretycznie oklejanie folią PPF można przeprowadzić samodzielnie. W praktyce jednak warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Po pierwsze, będziesz mieć pewność, że zastosowana została folia PPF wysokiej jakości, a dodatkowo zabezpieczenie folią położono starannie, bez pęcherzy powietrza.

Czym jest folia ochronna PPF?

Na początek warto wyjaśnić, dlaczego właśnie oklejanie folią ochronną PPF cieszy się tak dużą popularnością. Sekretem jest właśnie wybrany materiał. PPF to folia poliuretanowa wyróżniająca się właściwościami samoregeneracyjnymi. Po jej położeniu powstaje niewidoczna powłoka o dużej odporności na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak ścieranie, uderzenia czy działanie substancji chemicznych. Pozwala to więc chronić lakier samochodu przez uszkodzeniami mechanicznymi.

Sposoby aplikacji folii ochronnej

Oklejanie samochodu folią można przeprowadzić na kilka sposobów. Jakich?

  • Oklejanie całego samochodu folią ochronną

To najdroższa, ale zdecydowanie najbardziej efektywna opcja. Kładąc folię ochronną na całe nadwozie, zapłacisz od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, natomiast masz pewność zabezpieczenia lakieru na całej powierzchni, a także ochronę elementów dodatkowych, takich jak ranty drzwi, słupki czy reflektory.

  • Oklejenie przedniej części samochodu

W tym przypadku mamy do czynienia z wariantem ekonomicznym. Folię nakłada się na miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia powierzchni lakieru, a więc na przedni zderzak, maskę, reflektory, progi, przednie drzwi i lusterka. Za tę wersję najczęściej zapłacić trzeba kilka tysięcy złotych.

  • Oklejenie folią wybranych miejsc

Możesz także zdecydować się na punktową ochronę lakieru w miejscach, w których najczęściej pojawiają się drobne zarysowania. Mogą to być na przykład ranty drzwi czy progi.

Oklejanie folią ochronną – ile to kosztuje i od czego zależy cena?

Jak widać, koszt oklejenia jest zróżnicowany i waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ostateczna cena zależy przede wszystkim od klasy i ilości zużytego materiału.

Dodaj komentarz