27 stycznia 2022

Materac do spania – rodzaje i różnice

Jak dobrze się wyspać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dobór odpowiedniej liczby godzin snu czy temperatury panującej w pomieszczeniu to często kwestia bardzo indywidualna. Większość zgodzi się jednak, że duże znaczenie dla jakości wypoczynku ma dobrze dobrany materac. Jak kupić właściwy produkt?

Popularne typy materacy do spania

Podstawową różnicą, którą można dostrzec w nowoczesnych materacach, jest obecność lub brak sprężyn. Pamiętajmy jednak, że materac sprężynowy czy materac piankowy nie ma nic wspólnego z przestarzałymi modelami, które albo skrzypiały (sprężyny), albo szybko traciły swoją sprężystość (pianka). Nowoczesne technologie sprawiły, że w każdym z tym podtypów znajdziemy produkty pozwalające na komfortowy sen, oraz, co również istotne, przez długi czas zachowujące swoje pierwotne parametry.

Materace do spania sprężynowe i piankowe – czym się charakteryzują?

W dobrze zaopatrzonych sklepach, takich jak np. Desiq, znajdziemy

1. Materace bonelowe

Takie materace sprężynowe mogą być wyposażone w specjalne maty kokosowe, pozytywnie wpływające na żywotność produktu. Oprócz tego często materac bonelowy wyposażony jest w stronę letnią i zimowa, co sprawia, że o każdej porze roku możemy cieszyć się komfortem cieplnym.

2. Materace do spania kieszeniowe

W materacu kieszeniowym spotkamy się ze sprężynami, które pracują niezależnie od siebie. Przeważnie konstrukcja obejmuje kilka stref komfortu, dzięki czemu produkt dopasowuje się do kształtu i ciężaru ciała śpiącej osoby. Podczas wypoczynku kręgosłup może przybrać naturalne ułożenie, co wpływa na to, że budzimy się wypoczęci.

3. Materace piankowe

Tego typu nowoczesne materace piankowe zachowują swoja sprężystość, dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. To właśnie te tworzywa decydują o tym, że powierzchnia nie odkształca się pod wpływem ciężaru ciała. Dodatkowo pianka reaguje na temperaturę użytkownika lub użytkowniczki.

Przy wyborze optymalnej technologii nie zapomnijmy o dobraniu rozmiaru odpowiadającego ramie łóżka. Materace do spania bonelowe, kieszeniowe, piankowe oraz inne warianty materaca do spania, występują najczęściej w rozmiarach: 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 i 200×200 cm.

Źródło: https://desiq.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.